Na FEKT zavítala v rámci VUT Junior stovka dětí

V sobotu se na fakultu v rámci VUT Junior podívalo 100 žáků základních a středních škol. Děti měly možnost zaměřit se na jedno z pěti témat. Někteří si mohli vyrobit a odnést elektrotechnickou hrací kostku, jiní se zabývali signály těla. Další skupinky se věnovaly elektronickým součástkám, jiné si zase vyzkoušely práci s robotickýma rukama a někteří se zaměřili na jadernou energetiku. Děti se navíc mohly podívat i do fakultní interaktivní herny Elektrikárium.

Cílem akce je seznámit účastníky hravou formou s prostředím VUT a nadchnout je moderními technologiemi. Žáci se tak díky programu každý měsíc podívají na jinou fakultu, kde je pro ně přichystán zajímavý program jako ochutnávka témat, kterými se fakulty zabývají.

Více o programu i o tom, kam všude ještě děti zavítají na: www.vut.cz/junior