FEKT rozjíždí vnitrofakultní soutěž pro studenty prvních ročníků bakalářských studijních programů

Na FEKT se rozjíždí vnitrofakultní soutěž určená pro studenty prvních ročníků bakalářských studijních programů tzv. FEKTTeams 2024. Soutěž vznikla s cílem zapojit studenty do praktických, aktuálních a zajímavých projektů hned od začátku studia na vysoké škole a ozvláštnit tak první ročník bakalářských studijních programů, který bývá tradičně spíše zaměřený na nabití teoretických základů. Studenti tak budou moci nasbírat neocenitelné zkušenosti, a to jak při řešení odborných témat, tak při týmové spolupráci či plánovacích a prezentačních dovednostech.

Jednotlivá zadání projektu zahrnují oblasti návrhu hardware, software, různých měření i výzkumných aktivit. Studenti tak v průběhu letního a následujícího zimního semestru budou navrhovat například vrtací soupravu pro marsovský rover, inteligentní hangár pro bezpilotní letadla nebo závodní dálkově ovládané autíčko na vodíkový pohon. Jiní se budou věnovat analýze a monitorování zvukových projevů včel nebo návrhu aplikace pro stanovení tepové frekvence pomocí mobilního telefonu. Do projektu se přihlásilo 16 týmů, které se skládají z 3–6 studentů napříč prvními ročníky bakalářských studijních programů.

Každý z týmů má své unikátní téma, které bude pod odborným vedením mentora rozvíjet a zpracovávat do konce roku, kdy se rozhodne o vítězích. Ty nejlepší týmy čeká nejen prominutí přijímacího řízení na vybrané magisterské studijní programy, ale tři nejlepší týmy získají i slušné finanční ocenění. Pro první místo je připraveno 50 tis. Kč, pro druhé 30 tis. Kč a pro třetí 20 tis. Kč. Na výstupy svých projektů budou účastníci moci navázat bakalářkou prací.

Vybraná další témata studentských projektů.