PhD Akademie JIC nabízí doktorandům nahlédnout pod pokličku byznysu

Jste studentem doktorského studia, máte vizi či pracujete na zajímavém výzkumu a rádi byste jej rozjeli v úspěšný byznys? Inovační agentura JIC otevírá PhD Akademii pro brněnské studenty doktorského studia, která vám ukáže, co všechno je třeba, pokud chcete uspět ve světě podnikání. Akademie probíhá od 21. září do 30. listopadu 2023 a přihlásit se je možné do 15. září. Kapacita akademie je omezena na prvních třicet přihlášených studentů.

Ph.D. Akademie je příležitostí pro studenty, kteří chtějí rozvíjet své dovednosti v oblasti výzkumu a podnikání. Během šesti setkání se účastníci naučí, jak ze svého výzkumného projektu udělat fungující byznys. Každý blok se zaměřuje na specifické téma, jako je přínos výzkumu, transfer technologií, byznys plánování, přístup k financím i schopnost produkt správně odprezentovat.

Zároveň nabízí i možnost k setkávání s inspirativními lidmi, kteří skloubili svou akademickou kariéru s byznysem. Důraz je dále kladen na pochopení individuální role každého člena týmu ve výzkumu i podnikání, na přípravu byznys plánu, definici zákazníka i analýzu trhu. Akademie pokrývá i téma financování, včetně orientace v grantech, vstupu investora a bankovního financování.

Zdroj: vut.cz